Czym jest plik produktowy? Gdzie go znaleźć?

Plik produktowy, zwany również tzw. "feedem produktowym" lub "plikiem Ceneo" to plik z listą wszystkich produktów w Twoim sklepie. Aby w panelu Trustisto móc podglądać "na żywo" najchętniej kupowane produkty, ostatnio przeglądane etc. warto dodać plik produktowy.

Ważne!

Dodanie pliku produktowego nie jest wymagane do działania Trustisto - aplikacja będzie działała niezależnie od niego, jeżeli tylko poprawnie przeprowadziłeś integrację ze swoim sklepem. 

Skąd wziąć swój plik produktowy

Link do pliku produktowego pobierzesz bezpośrednio z panelu swojej platformy sklepowej. Z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz go w zakładce "Porównywarki cenowe". Dla niektórych z platform zamieściliśmy instrukcję pobrania pliku produktowego - sprawdź, czy nie ma jej w instrukcji integracji dla Twojego sklepu!

Jak dodać plik produktowy?

Aby dodać plik produktowy do Trustisto wejdź w zakładkę "Start"> "Twoje strony" > "Opcje"> "Szczegóły strony":

Następnie w widoku "Szczegóły strony" wybierz przycisk "Edytuj stronę":

Wejdź w sekcję "Produkty" i w polu "Plik produktowy" wklej link do swojego pliku produktowego. Nie zapomnij wybrać odpowiedniego formatu pliku - do wyboru masz min: Ceneo, Facebook IAF (IAI Shop) i inne.


Na koniec Zapisz zmiany. Powinniśmy pobrać plik produktowy w ciągu kilku minut.

Aktualizacja produktów w Trustisto

Trustisto pobiera Twój plik produktowy automatycznie raz na dobę. Jeśli w jakimś przypadku chciałbyś ręcznie wymusić aktualizacje produktów w Trustisto wystarczy że wybierzesz opcję Pobierz ponownie, w Szczegółach Twojej strony. 

Mała uwaga

Ręczne pobieranie pliku produktowego jest możliwe nie częściej niż 1x na godzinę.

Jak usunąć produkty z Trustisto?

Chcesz usunąć dotychczasowy plik produktowy z panelu Trustisto, ponieważ okazał się on niepoprawny?  A możesz chcesz zmienić feed np. z pliku Ceneo na Nokaut? W każdym z wymienionych przypadków stary feed musi zostać usunięty. 


Aby usunąć dotychczasowy plik produktowy, należy wejść w zakładkę "Start"> "Twoje strony" > "Opcje" > "Szczegóły". Tutaj rozwijając przycisk "Opcje" zobaczysz "Usuń produkty" - kliknij w tę frazę:

aj rozwijając przycisk "Opcje" zobaczysz "Usuń produkty" - kliknij w tę frazę:

Potwierdź komendę usunięcia produktów klikając w czerwony przycisk "Usuń":

Produkty zostaną usunięte w ciągu kilku minut. Po tym czasie ożesz już wgrać swój nowy plik produktowy do panelu Trustisto. 

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami