Migracja do wersji 2 powiadomień

Zanim zaczniesz!

W dniu 25.07.2018 została wdrożona nowa wersja Trustisto, która znacznie ułatwia tworzenie i zarządzanie powiadomieniami. Wszystkie konta stworzone przed tą data powinny zmigrować do nowej wersji. Aktualna konfiguracja tych sklepów działa tak jak dotychczas i nie planujemy jej wycofanie, więc wszystkie powiadomienia na tych serwisach działają bez zmian.

W zależności o typu Twojej integracji, migracja może wygląda w różny sposób. 

Rozróżniamy:

  • Migrację wspieranych platform (np. Magento, IAI Shop, Shoper itp)
  • Migrację integracji ręcznych
  • Migracja integracji niestandardowych

Dodatkowo, na koniec należy wykonać korekty ustawień powiadomień w naszym panelu.

Migracja wspieranych platform

Jeśli Twoja platforma znajduje się na liście naszych wspieranych platform, to migracja będzie bezproblemowa. 


Wystarczy, że usuniesz konfigurację / wtyczkę / wstawione kody, i wstawisz je na nowo korzystając z uaktualnionych instrukcji.

Dodatkowo, na koniec należy wykonać korekty ustawień powiadomień w naszym panelu. Przeczytasz o tym w ostatnim paragrafie.

Migracja integracji ręcznych

Jeśli podczas integracji Twojej strony z Trustisto skorzystałeś z tzw. Integracji ręcznej, czyli wpinałeś odpowiednie kod czy to na stronę, czy to w GTM, to powinieneś je wszystkie usunąć i wprowadzić na nowo korzystając z uaktualnionej instrukcji - Integracja ręczna.


Dodatkowo, na koniec należy wykonać korekty ustawień powiadomień w naszym panelu. Przeczytasz o tym w ostatnim paragrafie.

Migracja integracji niestandardowych

Jeśli integracji dokonywał za Ciebie nasz pracownik lub wiesz, że zrobiono to w niestandardowy sposób, to najlepiej skontaktuj się z naszym działem support, aby przeprowadził Cię, przez proces migracji do nowych powiadomień. Napisz do nas na czacie lub na adres support@trustisto.com 


Dodatkowo, na koniec należy wykonać korekty ustawień powiadomień w naszym panelu. Przeczytasz o tym w ostatnim paragrafie.

Korekta ustawień powiadomień

Oprócz zmiany kodów na stronie / wtyczek itp. powinieneś również dokonać zmiany ustawień w naszym panelu.

Zaloguj się do panelu Trustisto, wejdź w zakładkę Powiadomienia i usuń pojedynczo wszystkie powiadomienia, każdorazowo potwierdzając usunięcie.

Następnie wybierz z przycisk Nowe z szablonu i wybierz interesujące Cię powiadomienia, my na start zalecamy te 3:

  • Liczba osób na karcie produktu
  • Ostatni zakup oglądanego produktu
  • Ostatnie zakupy na stronie głównej

ewentualnie dostosowując je potem do swoich potrzeb.

Na koniec kliknij Publikuj aby wprowadzić zmiany w życie.

Pomoc

Zdajemy sobie sprawę, ze proces migracji może być uciążliwy, dlatego jesteśmy dla Państwa dostępni i chętnie pomożemy w całym procesie. Prosimy pisać na czacie lub na support@trustisto.com

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami