Integracja z Magento 2

Wspierane wersje Magento

Wtyczka do Magento 2 została przetestowana na Magento wersji 2.3.7, 2.4.3, 2.4.4 

Magento Marketplace... jeszcze chwila!

Nasz moduł Magento 2 nie jest jeszcze dostępny w Magento Marketplace, cały czas nad tym pracujemy. Jak tylko się tam znajdzie, proces instalacji będzie o wiele prostszy, ale nie martw się, poradzisz sobie spokojnie z instalacją ręczną. Pomożemy Ci!

1. Pobierz moduł Magento

W panelu Trustisto, na karcie Twojego sklepu kliknij Pobierz konfigurację, aby ściągnąć moduł Magento. Pobrany plik powinien nazywać się Trustisto-latest.zip. Skopuj sobie jeszcze do schowka Kod strony, przyda nam się później.

2. Wgraj moduł

Magento w wersji 2 i nowszej nie ma formularza do wgrywania nowych modułów, trzeba wykonać to ręcznie za pomocą klienta FTP.


Pobrany wcześniej moduł Trustisto-latest.zip należy rozpakować (powinien znajdować się w nim folder o nazwie Fones) i wgrać bezpośrednio do katalogu /app/code wewnątrz folderu magento, tak, że otrzymamy następującą strukturę folderów:


[folder magento]/app/code/Fones.

Jak połączyć się przez FTP?

Niestety sposób łączenie się po FTP na Twój serwer może się różnić w zależności od dostawcy hostingu, dlatego zalecamy skontaktować się z nim w celu ustalenia sposobu połączenia. Niestety nie jesteśmy w stanie przekazać Ci jednej ogólnej instrukcji.

3. Zainstaluj moduł

Zaloguj się do panelu administratora Magento i wybierz z menu System > Web Setup Wizard.

następnie wybierz Module Manager

na liście modułów znajdź moduł fones/trustisto. Kliknij Select > Enable aby aktywować moduł.

Powinna rozpocząć się instalacja modułu Trustisto kliknij Start Readiness Check aby kontynuować.


Możesz stworzyć kopię zapasową zanim nasz moduł zostanie zainstalowany. 

Na ostatnim ekranie kliknij Enable aby rozpocząć instalację.

Po chwili moduł powinien być już zainstalowany.

4. Konfiguracja

Teraz powinniśmy skonfigurować moduł. W panelu admina wybierz Stores > Configuration.

i z lewego menu wybierz Trustisto > Trustisto. Aktywuj moduł wybierając Yes, w polu Enable extensions (1), oraz wklej wcześniej skopiowany Kod strony w pole Website ID (2) (jeśli nie masz kodu strony zerknij do punktu pierwszego tej instrukcji). Na koniec kliknij Save Config.

5. Wyczyść cache

Na sam koniec zostaje nam wyczyszczenie cache. Wchodzimy do System > Cache Management.

zaznaczamy pole obok pozycji Page Cache (1), wybieramy akcję Refresh (2) i klikamy Submit (3). Po chwili cache powinien zostać odświeżony.

6. Koniec!

Twój sklep został właśnie zintegrowany z Trustisto, gratulacje!

Kiedy zobaczę pierwsze powiadomienie?

Pierwsze powiadomienie o zakupie pojawi się po złożeniu kolejnego zamówienia w Twoim sklepie. Historyczne zamówienia (sprzed integracji) nie są wspierane. Powiadomienia o ilości osób oglądajacych dany produkt wyświetlają się od razu, pod warunkiem, że na stronie są minimum 2 osoby (standardowa konfiguracja).

Nadal nie widzę powiadomień!

Jeśli nie widzisz powiadomień, a w Twoim sklepie złożono nowe zamówienia, to sprawdź ten artykuł. Najwyraźniej jest błąd w konfiguracji lub instalacji Twojej strony.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami