Integracja z PrestaShop 1.7

Integracja z platformą PrestaShop w wersji 1.7 jest bardzo prosta. Składa się z kilku kroków.

1. Pobierz moduł

Na karcie strony w panelu Trustisto, kliknij w Pobierz konfigurację i pobierz plik modułu, powinien się nazywać trustisto-latest.zip

Wersja!

Upewnij się, że podczas tworzenia strony w panelu Trustisto wybrałeś odpowiednią wersję PrestShop. Ta instrukcja oraz moduł są przeznaczone dla PrestShop w wersji 1.7 i nowszej.

Dodatkowo skopiuj sobie do schowka Kod Strony, przyda nam się później.

2. Wgraj moduł

Zaloguj się do panelu administratora PrestShop w z menu wybierz opcję Moduły

Następnie kliknij w przycisk Załaduj moduł

W otwartym okienku kliknij wybierz plik i wskaż poprzednio ściągnięty plik trustisto-latest.zip  

Moduł po chwili powinien zostać zainstalowany. Kliknij Konfiguruj aby kontynuować.

3. Konfiguracja modułu

Ostatnią rzeczą jest wprowadzenie poprzednio skopiowanego Kodu strony. Wklej go w pole oznaczone ID strony i kliknij Zapisz.

4. Wyczyść cache!

Na sam koniec powinniśmy wyczyścić Cache sklepu, aby wtyczka zadziałała od razu. W tym celu w panelu sklepu wybieramy Zaawansowane > Wydajność i w prawym górnym rogu wybieramy Wyczyść pamięć podręczną.

5. Możliwe konflikty z wtyczkami

  • OViC – Advance Footer (Drag & Drop) (schemat: Logancee - Multipurpose Responsive Prestashop Theme)
  • inne wtyczki które zarządzają stopką.

Istnieje sytuacja w której może nastąpić konflikt wtyczkę, dzieje się to w przypadku np. kiedy w sklepie zainstalowano wtyczkę do zarządzania stopkę (z ang. footer). W takim wypadku może się zdarzyć, że nasza wtyczka nie będzie od razu uruchamiana. 


W konfiguracji wtyczki do zarządzania stopką, powinna być opcja dodania do niej dodatkowego modułu, na liście powinien pojawić się moduł trustisto, po jego wyborze i zapisaniu, być może trzeba po raz kolejny wyczyścić cache, wszystko powinno działać.

6. Gratulacje!

Twoja strona została zintegrowana z Trustisto.

Kiedy zobaczę pierwsze powiadomienie?

Pierwsze powiadomienie o zakupie pojawi się po złożeniu kolejnego zamówienia w Twoim sklepie. Historyczne zamówienia (sprzed integracji) nie są wspierane. Powiadomienia o ilości osób oglądajacych dany produkt wyświetlają się od razu, pod warunkiem, że na stronie są minimum 2 osoby (standardowa konfiguracja).

Nadal nie widzę powiadomień!

Jeśli nie widzisz powiadomień, a w Twoim sklepie złożono nowe zamówienia, to sprawdź ten artykuł. Najwyraźniej jest błąd w konfiguracji lub instalacji Twojej strony.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami