Limity - czyli jak ograniczać wyświetlanie powiadomień?

Domyślnie powiadomienia pokazują się przy każdym przeładowaniu strony. Jeśli klient Twojego sklepu odświeży daną stronę, to może zobaczyć te same powiadomienia ponownie (o ile w międzyczasie nie wystąpiły nowe zdarzenia, bo wtedy zobaczy te nowe).


Możesz to zmienić i ograniczyć wyświetlanie powiadomień na swojej stronie.


Do tego celu przygotowaliśmy funkcjonalność, jaką jest limitowanie powiadomień.


Dzięki niej możesz zadecydować, ile razy dane powiadomienie wyświetli się danemu użytkownikowi w ciągu dnia lub na pojedynczej stronie. Pozwala ona także wpłynąć na liczbę powiadomień, jaką  maksymalnie będzie mógł zobaczyć odwiedzający Twoją stronę użytkownik w ciągu dnia lub na pojedynczej stronie. 


Limit wyświetlanych powiadomień możesz ustawić dla całej strony. Zrobisz to wchodząc w zakładkę "Optymalizacja"> "Powiadomienia"> "Ustawienia powiadomień":


W rubrykach wpisz odpowiednie wartości - liczby limitów powiadomień dla danego użytkownika na dzień oraz limit wyświetlanych powiadomień na stronie.


Kliknij w przycisk "Zapisz zmiany" a potem "Publikuj" aby limity zostały pomyślnie zapisane. 

Funkcja limitowania powiadomień dostępna jest także dla poszczególnych powiadomień:


Jeżeli chcesz wprowadzić limity w wyświetlaniu poszczególnych powiadomień, wejdź w zakładkę "Optymalizacja" >"Powiadomienia" > "Twoje powiadomienia" wybierz powiadomienie, dla którego chcesz wprowadzić limity > Edytuj Zaawansowane Limit dzienny > wpisz wartość, do której chcesz ograniczyć wyświetlanie tego powiadomienia użytkownikowi w ciągu całego dnia.


W tym miejscu możesz także ustawić limit dla danego powiadomienia na pojedynczej stronie - jeżeli wpiszesz "1" to użytkownik zobaczy dane powiadomienie tylko raz na pojedynczej stronie.


Po wprowadzeniu limitów kliknij przycisk "Zapisz" następnie "Publikuj" aby zmiany zostały pomyślnie zapisane.

Blokowanie tych samych powiadomień

Jeżeli chcesz ograniczyć wyświetlanie powiadomień na swojej stronie, a funkcja limitowania powiadomień jest dla Ciebie niewystarczająca, możesz skorzystać z opcji blokowania tych samych powiadomień.


Dzięki tej funkcjonalności możesz sprawić, że użytkownikowi nie zobaczy już drugi raz tego samego powiadomienia na Twojej stronie. Np. jeśli już raz wyświetliło mu się dane powiadomienie (“Ania kupiła ostatnio ten produkt ”) to drugi raz już go nie zobaczy.


Opcja ta jest domyślnie wyłączona, więc jeżeli nie włączysz jej w swoim panelu Trustisto, powiadomienia o tym samym mogą się powtarzać. Np. wchodzisz na stronę, widzisz “Ania kupiła ostatnio ten produkt ”, odświeżasz stronę i ponownie widzisz to samo powiadomienie.


Jeśli ta opcja będzie włączona, nie zobaczysz już informacji o Ani, tylko o innej osobie. Blokowanie trwa do północy, więc teoretycznie drugiego dnia możesz zobaczyć powiadomienie o tym samym co dzień wcześniej.


Jak włączyć funkcję blokowania wyświetlania tych samych powiadomień?


Opcja jest dostępna dla każdego powiadomienia, które utworzyłeś w panelu Trustisto.

Aby ją uruchomić, należy wejść w zakładkę Powiadomienia > wybrać powiadomienie, którego wyświetlenia chcemy blokować > Edytuj > Zaawansowane Blokuj podwójne wyświetlenia Tak > Zapisz


Nie zapomnij opublikować zapisanych zmian na stronie. Zrobisz to klikając przycisk "Publikuj".

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami