Powiadomienie z informacją o produktach

Chcesz poinformować swoich klientów o wyczerpujących się stanach magazynowych? Pokazać im, że na Twojej stronie zostało zaledwie X sztuk danego produktu? Stwórz scenariusz z informacją o produktach - w tym artykule, krok po kroku wyjaśnimy Ci, jak możesz to zrobić w swoim panelu Trustisto. 

Ważne!

Aby móc wyświetlić powiadomienie z informacją o produktach, Trustisto musi mieć informację o aktualnych stanach magazynowych w Twoim sklepie. Ta informacja powinna znajdować się w pliku produktowym, który wgrałeś do swojego panelu Trustisto. Jeżeli jeszcze nie wgrałeś pliku z informacją o produktach w Twoim sklepie, tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

Jak stworzyć powiadomienie z informacją o produktach?

Aby rozpocząć, zaloguj się do swojego panelu Trustisto. Wejdź w zakładkę "Optymalizacja"> "Trust Info"> "Twoje powiadomienia". Tam znajdziesz niebieski przycisk "Dodaj powiadomienie". Kliknij w niego, by rozpocząć tworzenie scenariusza:

Zaczynamy! W kroku pierwszym wybierz ręczny sposób dodania powiadomienia. Kliknij w przycisk "Dalej":

Nadaj powiadomieniu nazwę - będzie ona widoczna tylko dla Ciebie w panelu Trustisto, dzięki niej rozpoznasz zapisany scenariusz. Dla przykładu niech będzie to " Zostało tylko X produktów/ stany magazynowe". Następnie wskaż źródło powiadomień - wybierz z listy "Informacje o produktach", ponieważ tę informację właśnie chcemy wykorzystać. Jeżeli masz w swoim panelu więcej niż jedną domenę, wybierz ją z listy w polu "Domyślna strona".


Kiedy jako źródło wskazałeś informacje o produktach, wyświetli się sekcja dotycząca informacji o nich. Tutaj wskażesz m.in minimalną dostępność - dzięki niej pokażesz powiadomienia dla produktów, które mają minimalnie określoną dostępność. Domyślnie jest tutaj wpisane "10" a więc to powiadomienie wyświetli się pod warunkiem, że w Twoim stanie magazynowym jest minimum 10 takich produktów. Jeżeli jest ich mniej niż 10, powiadomienie nie wyświetli się. Wpisanie "0" oznacza bez limitu. Ten sam mechanizm zastosowany jest przy maksymalnej dostępności - powiadomienie wyświetli się przy produktach, które mają maksimum żądaną dostępność. Domyślnie jest tu wpisana cyfra 100. Możesz samodzielnie określić ten pułap i wprowadzić inną wartość. 


Kliknij przycisk "Dalej" aby przejść do kolejnego kroku.


W kroku trzecim określisz treść powiadomienia - możesz skorzystać z gotowych przykładów przy pomocy funkcji "Skopiuj". Możesz też użyć pomocniczych parametrów, aby określić samodzielnie treść komunikatu. Kliknij "Dalej" po dostosowaniu treści.


Teraz wybierz miejsce, gdzie mają wyświetlać się powiadomienia z informacją o produktach/ stanach magazynowych (są to tzw. "wywoływacze"). Może być to strona główna, jednak tego typu powiadomienia świetnie zdają egzamin i wywołują efekt FOMO pojawiając się na kartach produktów. Aby wywołać powiadomienie o danym produkcie na karcie tego produktu wybierz wywoływacz z listy w pierwszym polu "Strona produktu" następnie dzięki opcji filtrowania zaznacz " Tylko powiadomienia dotyczące oglądanego produktu". Dzięki temu zabiegowi powiadomienie pojawi się tylko na kartach produktów dotyczących oglądanych produktów. Kliknij w niebieski przycisk "Dodaj wywoływacz" zatwierdzając go a potem przejdź "Dalej":

W kroku piątym dostosujesz wygląd powiadomienia - wybierz kolor, rozmiar oraz podejrzyj efekt końcowy dzięki opcji "Podgląd". Tutaj możesz zakończyć cały proces przyciskiem "Dodaj powiadomienie".

Możesz też przejść dalej do ustawień zaawansowanych. W tej sekcji nadasz priorytet powiadomieniu, określisz też limit jego wyświetleń. Co ważne - domyślnie wprowadzona jest przy tym scenariuszu blokada podwójnych wyświetleń tego powiadomienia. Jeżeli chcesz zdjąć blokowanie wyświetlania tych samych powiadomień, wybierz z listy NIE zamiast domyślnego TAK i kliknij przycisk "Dodaj powiadomienie":

Scenariusz gotowy! Teraz, aby pojawiał się na stronie Twojego sklepu niezbędne jest zatwierdzenie zapisanych zmian zielonym przyciskiem "Publikuj" - tylko wówczas powiadomienie będzie widoczne na stronie.

Pamiętaj!

Plik produktowy bez aktualnego stanu magazynowego Twoich produktów uniemożliwi wyświetlenie tego rodzaju powiadomienia. 

Potrzebujesz pomocy przy kreacji swojego powiadomienia?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - napisz do nas na support@trustisto.com - pomożemy!

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami