Analiza powiadomień w Google Analytics

Analizę powiadomień można wykonać za pomocą Google Analytics (GA) i w tym wypadku nie trzeba w ogóle włączać testów A/B w Trustisto. Wszystko można wykonać bezpośrednio w panelu Google Analytics.

Czym różni się ta analiza od Testów A/B?

Podczas testów A/B dzielimy użytkowników na dwie równe grupy (50% / 50%). Pierwsza grupa - A - nie widzi powiadomień, druga grupa - B - może zobaczyć powiadomienia. To nie znaczy, że na pewno zobaczy, bo np. nie będzie nic do pokazania lub nikt inny nie będzie w tej samej chwili oglądał tego samego produktu - więc nie wszystkie osoby z grupy B zobaczą powiadomienie. Testy A/B dają więc wynik uogólniony. Ta analiza w Google Analytics pokazuje dokładnie użytkowników, którzy widzieli powiadomienia i tych, którzy nie widzieli, więc jest o wiele bardziej precyzyjna.

Nie zalecamy...

Nie zalecamy, aby jednocześnie mieć włączone testy A/B w naszym panelu oraz analizować wyniki za pośrednictwem GA, ponieważ grupa osób, która zobaczy powiadomienie, będzie bardzo mała. Należy wybrać jeden ze sposobów.

Krok 1 - Integracja z Google Analytics

Na początek wykonaj integrację Trustisto z Google Analytics. W zależności od sposobu instalacji GA na swojej stronie przejdź do odpowiedniej instrukcji:

Krok 2 - Stwórz segmenty

Następnie w GA stwórz dwa segmenty użytkowników:

  • Osoby, które widziały powiadomienia (wszystkie lub wybrane)
  • Osoby, które nie widziały powiadomień

W tym celu zaloguj się do GA, wybierz Odbiorcy > Przegląd oraz opcję Dodaj segment

Następnie kliknij przycisk "Nowy segment" i:

  1. Wybierz zakładkę "Warunki"
  2. W filtrze wybierz "Użytkownicy", "Uwzględnij"
  3. Z listy wybierz "Kategoria zdarzenia", "zawiera"
  4. i wpisz "Trustisto"
  5. Na podglądzie zobaczysz, jaki % wszystkich użytkowników to ci, którzy widzieli powiadomienia.
  6. Nadaj nazwę segmentowi, np. "Osoby z Trustisto", i kliknij Zapisz.

Teraz stwórz drugi segment: "Osoby bez Trustisto". Wykonaj te same kroki, jedynie zaznacz "Wyklucz" w filtrze. Podgląd powinien pokazywać % osób, który jest dopełnieniem do 100% "Osób z Trustisto".

Krok 3 - Analizuj

Teraz wybierając te dwa segmenty, możesz porównać zachowanie osób, które widziały powiadomienia, z tymi, które powiadomień nie widziały. Wybór segmentów jest możliwy w każdym raporcie Google Analytics, wliczając w to Cele oraz E-commerce.


Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami