Scoring

Scoring to system oceniania i punktowania klientów na podstawie ich zachowań. Na podstawie poszczególnych interakcji klienta na stronie Twojego sklepu, przyznawane są mu punkty, które pozwalają określić wartość danego klienta i oszacować szanse na to, że dokona on zakupów oraz dostosować do niego komunikację marketingową.


Punkty są automatycznie przypisywane do profilu klienta. Wystarczy określić ich wartość dla wybranych zdarzeń.

Czy wiesz, czym są zdarzenia?

Działanie automatycznego przypisywania punktów opiera się na zdarzeniach w Twoim sklepie. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, zajrzyj tutaj.

Aby ustawić scoring wejdź w Zdarzenia i edytuj wybrane zdarzenie. W widoku edycji zobaczysz Scoring oraz pole, w które należy wpisać wartość liczbową, odpowiadającą ilości punktów, które chcesz przyznać klientowi za daną aktywność lub zachowanie. Na koniec kliknij Zapisz zdarzenie - gotowe!

W ten sam sposób możesz przypisać scoring do Twoich zdarzeń, które sam dodałeś.


A jak wykorzystać scoring w praktyce?


  • Po pierwsze, możesz przypisywać klientom punkty za określone akcje i zachowania. Dzięki temu będziesz mógł ocenić potencjał klienta i jego zaangażowanie (zobacz, jak to zrobić).
  • Po drugie, uzupełniają one Twoją bazę klientów o dodatkowe informacje. Wystarczy, że wybierzesz określonego klienta z listy kontaktów, a następnie klikniesz Szczegóły. Zobaczysz wówczas, ile punktów zostało mu przypisanych.
  • Po trzecie, możesz wyświetlać komunikaty na stronie swojego sklepu (Trust Info, Trust Overlay, Trust Bar) tylko klientom z wybraną ilością punktów (zobacz, jak to zrobić).
  • Po czwarte, możesz wykorzystać Scoring do targetowania Trust Maila. Taką opcję zobaczysz w etapie Targetowanie. Wystarczy, że wybierzesz opcję Scoring, a następnie wskażesz wartość punktów, która będzie stanowiła kryterium adresowania komunikatu.


Aby korzystać ze scoringu nie musisz rozszerzać swojego pakietu - ta funkcjonalność jest dostępna dla wszystkich użytkowników Trustisto.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami