Jak sprawdzić liczbę gotowych rekomendacji?


Jeśli dodałeś już swoje silniki rekomendacji, możesz na bieżąco podglądać ich pracę! Wystarczy, że po zalogowaniu się do panelu użytkownika wejdziesz w zakładkę Optymalizacja, a następnie odszukasz w niej Trust EngineWidok, który zobaczysz poniżej przedstawia wszystkie dodane przez Ciebie silniki. Przyjrzyjmy się jednemu z nich, aby na jego przykładzie omówić wykres rekomendacji. Jest to silnik kliencki w modelu Reaktywuj klientów. Jako parametr rekomendacji wybrano czas - 21 dni. Tyle czasu musi minąć od ostatnich zakupów klienta, by silnik wyłonił go spośród Twojej bazy i zarekomendował go.Zwróć uwagę na granatowy wykres. Kiedy najedziesz kursorem w dowolnym jego miejscu zobaczysz liczbę rekomendacji, którą przygotował silnik w określonym dniu, o określonej godzinie. 


Od czego zależy liczba rekomendacji?

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego silnik przygotował w danym czasie określoną ilość rekomendacji, a nie więcej lub mniej, zwróć uwagę na parametry przygotowanego przez ciebie silnika - to one pozwalają zawęzić kryteria rekomendacji, w zależności od Twoich potrzeb i celu marketingowego. 


Jeśli zechcesz zmienić kryteria rekomendacji, możesz edytować swój silnik. Wystarczy, że klikniesz przycisk Opcje, a następnie Edytuj. Pamiętaj jednak, żeby zapisać i opublikować na stronie wprowadzone zmiany. 

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami