Jak wykorzystać rekomendacje produktowe w Trust Overlay'u?

W poprzednim kroku wyjaśniliśmy, jak stworzyć silnik rekomendacji. Teraz pora wykorzystać go w praktyce. Pozwól zatem, że pokażemy Ci, jak wykorzystać rekomendacje produktowe w Trust Overlay'u, czyli jak zaprezentować je klientom w formie pop-up'u!


Postępuj według poniższej instrukcji:

 1. Zaloguj się do swojego konta Trustisto.
 2. W pasku u góry strony odnajdź zakładkę Optymalizacja, a następnie wybierz z niej Trust Overlay.

 1. Kliknij Dodaj Trust Overlay.

 1. Wybierz typ kampanii: Zwiększ sprzedaż produktów. Następnie kliknij przycisk Dalej.

 1. Nazwij swoją kampanię i wybierz opcję jej aktywacji. Następnie przejdź Dalej.
 2. Wybierz położenie swojego Trust Overlaya i kliknij Dalej.
 3. W kolejnym kroku wybierz szablon pop-up'u. Zależy nam na tym, by umożliwiał on zaprezentowanie produktów - Zaproponuj produkt będzie idealnym wyborem. Następnie kliknij przycisk Dalej, który znajduje się na dole strony, pod wszystkimi dostępnymi szablonami.

 1. Zobaczysz podgląd komunikatu. Kliknij Dostosuj.


 1. Znajdziesz się w edytorze szablonu. Możesz zmieniać kolor tła, czcionki, dodawać własny tekst i dostosowywać komunikat do identyfikacji graficznej Twojego sklepu. W tym scenariuszu najważniejsze jest jednak, by proponowane użytkownikom produkty były wybierane przez silnik rekomendacji.

 1. Zostaniesz poproszony o wskazanie miejsca, z którego mają być załadowane produkty do Trust Overlaya. Wybierz zakładkę Silnik rekomendacji, a następnie z rozwijanego menu wybierz nazwę tego silnika rekomendacji produktowej, który chcesz wykorzystać w tej kampanii. Następnie kliknij Wstaw produkt.

 1. Znów znajdziesz się w widoku dostosowania szablonu Trust Overlaya. W podglądzie, w miejscu w którym mają znaleźć się produkty, zobaczysz okienko i podpis Produkt z rekomendacji. W tym miejscu, w momencie wyświetlenia pop-up'u klientowi, silnik automatycznie wstawi produkt wybrany przez silnik rekomendacji.
 2. Jeśli wybrałeś szablon, który umożliwiał promowanie kilku produktów, w ten sam sposób możesz wstawić kolejne produkty z tego samego silnika lub z innego modelu, który już stworzyłeś. Możesz dodać także produkty wybrane samodzielnie wybierając zakładkę Twoje Produkty i wyszukując je po nazwie. Gdy skończysz, kliknij Zapisz.
 3. Dokończ konfigurowanie Trust Overleya ustawiając wywoływacze, harmonogram i opcjonalnie ustawienia zaawansowane. Na koniec zapisz swój projekt. Pamiętaj, by opublikować zmiany na swojej stronie!

Gotowe!

Teraz stworzony przez Ciebie pop-up' będzie zawierał rekomendację produktową wybraną przez silnik rekomendacji! Produkty wybrane przez silnik zawsze będą zgodne z warunkami danego silnika na moment wyświetlenia pop-up'u, a więc rekomendacja będzie aktualna nawet po długim okresie trwania kampanii.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami