Łączenie silników rekomendacji

W ramach Trust Engine możesz dodawać wiele silników - zarówno rekomendacji produktowej, jak i klienckiej. Możesz także łączyć je ze sobą, tworząc zaawansowane scenariusze marketing automation!


Jeśli stworzyłeś już swoje silniki rekomendacji, możesz łączyć je według:

  • Rodzajów, czyli silnik rekomendacji produktowej+ silnik rekomendacji klienckiej
  • Modeli, wykorzystując w jednej zachęcie zakupowej rekomendacje produktowe przygotowane przez różne modele silnika.

Zastanów się, jakie połączenie najbardziej odpowiada celom Twojej kampanii i dowiedz się, jak to zrobić!

Łączenie rodzajów silnika

Taka kombinacja ma zastosowanie podczas tworzenia kampanii e-mailowej w Trust Mailu. Silnik rekomendacji produktowej będzie miał za zadanie wybrać produkty, które zostaną zaprezentowane klientowi w newsletterze. Z kolei silnik rekomendacji klienckiej zostanie wykorzystany do wybrania klientów, do których warto skierować tę kampanię.

Na początek należy stworzyć wiadomość e-mail i umieścić w niej rekomendacje produktowe. Ten krok opisaliśmy już tutaj.

Wykonaj kolejne kroki zgodnie z instrukcją i zatrzymaj się na opcjach Targetowania. Na tym etapie musisz już tylko wybrać opcję wysyłki. Ten krok opisaliśmy tutaj - możesz się na nim wzorować. Następnie zapisz swojego Trust Maila i opublikuj zmiany. Kampania została stworzona z wykorzystaniem dwóch rodzajów silników!

Łączenie modeli silnika

Taka kombinacja jest możliwa w przypadku modeli silnika rekomendacji produktowej, zaprezentowanych w formie pop-up'u (Trust Overlay) lub wiadomości e-mail (Trust Mail).

Aby to zrobić, stwórz swój pop-up z rekomendacją zgodnie z tą instrukcją lub kampanią e-mail według tego schematu.


Jeśli Twój pop-up lub newsletter mają prezentować klientowi kilka produktów, to dodając je po kolei ( o tym jak to zrobić przeczytasz w powyższych instrukcjach) możesz wybierać różne silniki. Nie będą one się wzajemnie wykluczały!


Przykład:

Produkt 1. Najpopularniejszy produkt w sklepie

Produkt 2. Ulubiony produkt klienta


Szukasz pomysłów na łączenie silników i tworzenie zaawansowanych scenariuszy marketingowych z ich wykorzystaniem? Zajrzyj na naszego bloga i zainspiruj się!

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami