Jak wykorzystać rekomendacje produktowe w Trust Mailu?

Jeśli stworzyłeś silnik rekomendacji produktowej, możesz wykorzystać go podczas tworzenia kampanii e-mailowej. Jak to zrobić?

  1. W panelu głównym Trustisto znajdź zakładkę Retargeting. Wybierz z niej Trust Maila, a następnie kliknij przycisk Dodaj Trust Maila.


  1. Wybierz typ kampanii - Poinformuj o promocji.


  1. Nadaj nazwę swojej kampanii e-mailowej a także tytuł wiadomości. Wpisz także nadawcę maila.
  2. Wybierz szablon, w którym znajduje się miejsce na wstawienie produktów. Polecamy wybór szablonu Promocja lub Pokaż produkty (my na potrzeby tego poradnika wybraliśmy szablon Pokaż produkty). Następnie kliknij Dalej.
  3. W kroku czwartym- Podgląd- kliknij przycisk Dostosuj.
  4. Dostosuj szablon do swoich potrzeb zmieniając tekst, czcionki, kolory, a także dodając własne linki. Zwróć uwagę na nagłówek Produkty. Kliknij przycisk Dodaj produkty.

  1. Zostaniesz poproszony o wskazanie miejsca, z którego mają być załadowane produkty do Trust Maila. Wybierz zakładkę Silnik rekomendacji, a następnie z rozwijanego menu wybierz nazwę tego silnika rekomendacji produktowej, który chcesz wykorzystać w tej kampanii. Następnie kliknij Wstaw produkt.

  1. Znów znajdziesz się w widoku dostosowania szablonu Trust Maila. W podglądzie, w miejscu w którym mają znaleźć się produkty, zobaczysz okienko i podpis Produkt z rekomendacji. W tym miejscu, w momencie wyświetlenia pop-up'u klientowi, silnik automatycznie wstawi produkt wybrany przez silnik rekomendacji.
  2. Jeśli wybrałeś szablon, który umożliwiał promowanie kilku produktów, w ten sam sposób możesz wstawić kolejne produkty z tego samego silnika lub z innego modelu, który już stworzyłeś. Możesz dodać także produkty wybrane samodzielnie wybierając zakładkę Twoje Produkty i wyszukując je po nazwie. Gdy skończysz, kliknij Zapisz.
  3. Dokończ konfigurowanie Trust Maila ustawiając Targetowanie i opcjonalnie ustawienia zaawansowane. Na koniec zapisz swój projekt. Pamiętaj, by opublikować zmiany na swojej stronie!

Gotowe!

Teraz stworzony przez Ciebie newsletter będzie zawierał rekomendację produktową wybraną przez silnik rekomendacji! Produkty wybrane przez silnik zawsze będą zgodne z warunkami danego silnika na moment wysyłania wiadomości, a więc rekomendacja będzie aktualna nawet po ponownym aktywowaniu kampanii po dłuższym czasie.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami