Import kontaktów z RedCart

Dlaczego warto to zrobić?

Trustisto nic nie wie o Twoich dotychczasowych klientach, a warto aby miał wiedzę o tym, kto w Twoim sklepie zrobił zakupy, dlatego warto na start wykonać import kontaktów (klientów) Twojego sklepu.

Krok 1 - Eksport z RedCart

W panelu RedCart przechodzimy do Klienci i zamówienia > Klienci > Eksportuj klientów.


Tworzymy nowy szablon eksportu. Podajemy nazwę, zaznaczamy grupy klientów, a następnie wybieramy z lewej strony zakładkę Nazwy pól.

Tu uzupełniamy 4 pola: Imię, Nazwisko, Numer telefonu oraz Adres Email, tak jak wskazano niże. Następnie klikamy Zapisz i wyjdź.

Na kolejnym ekranie zaznaczamy stworzony przez nas szablon płatności i z menu na dole wybieramy w "wygeneruj teraz" oraz klikamy Wykonaj.

Czekamy aż RedCart wykona eksport do pliku. Może to trochę trwać. Po udanym eksporcie zobaczymy datę w kolumnie "Ostatnia aktualizacja" .

Możemy wtedy kliknąć w plik "Ścieżka do pliku eksportu". W ten sposób na nasz komputer pobierze się plik CSV z danymi klientów. 

Krok 2 - Import do Trustisto

Logujesz się do panelu Trustisto, wybierasz z górnego menu Start > Klienci > Importuj .


Na kolejnym ekranie możesz kliknąć na szare pole aby wybrać plik CSV ściągnięty przed chwilą, lub po prostu przeciągnąć ten plik w to miejsce.

Plik zostanie odczytany i zobaczysz kilka pierwszych kontaktów. Klikasz Next.

W następnym kroku musisz połączyć kolumny z pliku CSV z odpowiednimi atrybutami kontaktu tj. musisz wskazać, która kolumna to E-mail, a która to Imię klienta. Robisz to przeciągając odpowiednie kolumny w wybrane miejsce. Obowiązkowe jest tylko pole e-mail, ale zachęcamy do wskazania tylu ile atrybutów się da.

Po wskazaniu wszystkich kolumn (lub tylko tych obowiązkowych) kliknij Next a kontakty zaczną się importować.

Na koniec możesz sprawdzić zaimportowane kontakty klikając przycisk Finish.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami