Jak wstawić produkty z rekomendacji w E-mail studio?

Jak już wiesz, możesz umieszczać rekomendacje produktowe w swoich kampaniach e-mailowych. O tym, jak zrobić to w oparciu o gotowe szablony pisaliśmy już tutaj. Kiedy jednak tworzysz swoją wiadomość od zera, sprawa wygląda trochę inaczej. Pozwól więc, że wyjaśnimy Ci jak umieścić rekomendowane produkty w wiadomości tworzonej w E-mail Studio.

Aby wstawić produkty z rekomendacji do wiadomości e-mail, najpierw musisz dodać dla swojego sklepu rekomendacji produktowej. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zajrzyj do wpisu, w którym wyjaśniamy jak to zrobić.


Zacznijmy od początku:


  1. Zaloguj się.
  2. W panelu głównym odnajdź zakładkę Retargeting i kliknij na Trust Maila.
  3. Kliknij Dodaj Trust Maila
  4. Wybierz typ kampanii i przejdź dalej.
  5. Nazwij swoją kampanię, uzupełnij tytuł wiadomości oraz nazwę nadawcy.
  6. W kolejnym kroku zostaniesz poproszony, aby wybrać szablon. Kliknij przycisk Stwórz od zera.

7. Następnie kliknij  Dostosuj.

W ten sposób przejdziesz do E-mail Studio. Po lewej stronie, na szarym tle, znajdziesz narzędzia kreatora. Wystarczy, że będziesz przeciągał wybrane bloczki (np. tekst, obraz) i układał je w polu edycji po prawej. Możesz także wybrać gotowy układ wiadomości - to ułatwi Ci pracę!

A jak wstawić do maila rekomendacje produktowe?

  1. Z menu nawigacyjnego po lewej stronie wybierz Produkt, przeciągnij go na prawą stronę i upuść. Jeżeli budowałeś swój e-mail na gotowym układzie, możesz także kliknąć znak + w miejscu przygotowanym na bloczek.

  1. Następnie kliknij na element, który właśnie przeciągnąłeś lub dodałeś znakiem +.

  1. Po lewej stronie zobaczysz menu dostosowania produktu. Przewiń je w dół i Listy produktów wybierz silnik, który ma przygotować twoją rekomendację.
  2. Teraz spójrz niżej na drugą listę - Wybrany produkt. Zobaczysz tam wykaz kolejnych produktów przygotowanych przez silnik. Kliknij na nazwę i wybierz produkt: pierwszy produkt z rekomendacji to {{Silnik_10_1_nazwa}} , drugi  to {{Silnik_10_2_nazwa}}  i tak dalej ;)


To wszystko. Choć jeszcze nie widzisz tego w edytorze, produkt wybrany przez silnik pojawi się we wiadomości. Zobaczą go odbiorcy - także ty sam, jeśli wyślesz sobie testowego maila ;)


W ten sam sposób możesz dodawać kolejne rekomendowane produkty, także przygotowane przez inne modele silnika. Pamiętaj jednak, żeby nie zdublować rekomendacji - zwracaj uwagę na nazwę wybranego produktu.


Dokończ tworzenie wiadomości, a następnie kliknij Zapisz i zamknij.

Po tym kroku znajdziesz się ponownie na stronie podglądu. Wybierz opcję Wyślij testowy e-mail, aby upewnić się, że wszystko wyświetla się prawidłowo i wiadomość spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz coś jeszcze poprawić, ponownie kliknij Dostosuj. Jeśli nie, kliknij przycisk Dalej, który znajduje się na dole strony.

Następnie przejdź do Targetowania i opcjonalnie do ustawień Zaawansowanych. Kiedy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Dodaj Trust Maila. Twoja wiadomość zostanie zapisana, a ty sam zostaniesz przeniesiony do podstawowej zakładki Trust Maila, w której wyświetlają się Twoje dotychczasowe kampanie. Wybierz tę, którą właśnie stworzyłeś i kliknij Publikuj. Wówczas twoja kapania e-mail zostanie wysłana, a klienci zobaczą w niej rekomendacje produktowe.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami