Czym jest Trust Mail i jak tworzyć w nim kampanie e-mailowe?

Trust Mail to nasze autorskie narzędzie do tworzenia i wysyłki e-maili, dedykowane sklepom internetowym. Jest ono w pełni zintegrowane z pozostałymi elementami systemu Trustisto, co pozwala wykorzystywać pozyskane informacje o klientach, a także tworzyć zaawansowane scenariusze marketingowe.


Zacznijmy jednak od początku. Przeczytaj ten wpis i dowiedz się, jak tworzyć kampanie e-mailowe w Trust Mailu!

Tworzenie kampanii

W Trust Mailu możesz tworzyć kampanię mailingową na dwa sposoby:

  • modyfikując gotowe szablony
  • kreując wiadomość od zera

W obu przypadkach pierwsze kroki są takie same. Pozwól zatem, że wytłumaczymy Ci od czego zacząć, a później omówimy odrębnie dwie ścieżki kreatora:


Zaloguj się na swoje konto Trustisto, a następnie przejdź do zakładki Retargeting, która znajduje się w górnym pasku nawigacyjnym strony. W tym miejscu możesz wybrać narzędzie Trust Mail. Następnie kliknij granatowy przycisk Dodaj Trust Maila. W ten sposób przejdziesz do tworzenia nowej kampanii.

Wybierz odpowiednią kategorię kampanii w zależności od swoich celów i przejdź Dalej.

Wypełnij nazwę swojej kampanii, tytuł wiadomości oraz podpis nadawcy. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk Dalej.

W trzecim kroku zadecydujesz o tym, którym sposobem chcesz stworzyć swojego maila. Omówmy oba sposoby:

a) Gotowe szablony

Zobacz, jakie szablony przygotowaliśmy dla ciebie w ramach edycji Trust Maila. Kliknij na wybrany z nich, a następnie na przycisk Dalej.

Wyświetli Ci się podgląd wiadomości. Aby edytować szablon, kliknij przycisk Dostosuj.

Zobaczysz widok edycji. Korzystając z menu po prawej stronie możesz zmieniać wybrane wartości na własne. W ten sposób dodasz swoje zdjęcia, linki, logo, zmienisz kolor tła i czcionki oraz wprowadzisz własny tekst. Każda wprowadzona zmiana pojawi się w podglądzie po lewej stronie.

Zwróć uwagę na przyciski przypięte na dole ekranu edytora. Wyślij testowy e-mail do siebie samego, aby zobaczyć czy wszystko wyświetla się prawidłowo i wiadomość spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli nie, możesz od razu poprawić ją w tym miejscu. Gdy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Zapisz, a następnie, kiedy ponownie znajdziesz się na podstawowej stronie podglądu, kliknij Dalej.

Dalsza część instrukcji jest wspólna dla obu ścieżek kreatora, a więc znajdziesz ją poniżej opisu drugiej ścieżki.

b) Stwórz od zera

W trzecim kroku kreatora możesz wybrać gotowy szablon wiadomości lub stworzyć ją od zera. Aby skorzystać z możliwości swobodnej kreacji kliknij przycisk Stwórz od zera, który znajduje się pod proponowanymi gotowymi szablonami.

Zostaniesz przeniesiony na stronę podglądu - kliknij przycisk Dostosuj. W ten sposób otworzysz zaawansowany kreator maili.

Po lewej stronie zobaczysz narzędzia, zaś po prawej podgląd wiadomości. Poruszając się po zakładkach Zawartość, Układ oraz Ustawienia kreuj swojego maila w dowolny sposób.

Poszczególne bloczki takie jak tekst, obrazki czy odstępy możesz łatwo umieścić w dowolnym miejscu wiadomości, przenosząc je i upuszczając na obszar po prawej stronie. Następnie kliknij na nie aby dostosować ten element, np. wpisać własny tekst, załadować swój obrazek itp.


Zwróć uwagę na przyciski w górnej części edytora. Przycisk Podgląd i testowanie pozwoli Ci skontrolować efekt Twojej pracy w dowolnym momencie. Opcja Zapisz pozwoli ci zachować wprowadzone zmiany. Kliknij Zapisz i Zamknij kiedy zakończysz swoją pracę na wiadomością.

Po tym kroku znajdziesz się ponownie na stronie podglądu. Wybierz opcję Wyślij testowy e-mail, aby upewnić się, że wszystko wyświetla się prawidłowo i wiadomość spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli chcesz coś jeszcze poprawić, ponownie kliknij Dostosuj. Jeśli nie, kliknij przycisk Dalej, który znajduje się na dole strony.

Targetowanie i wysyłka e-maili

Niezależnie od tego, który sposób tworzenia e-maili wybrałeś, piąty i szósty krok kreatora będą takie same dla obu przypadków. Znajdziesz się w zakładce Targetowanie.


W tym miejscu wybierzesz zgody użytkownika, wymagane dla tej kampanii e-mailowej. Będziesz mógł także wskazać, do jakich klientów chcesz wysłać wiadomość lub jeśli ma być ona wysyłana automatycznie, to jaka akcja ma ją wywołać.

W tym miejscu Możesz również przejść do Zaawanasowanych opcji, aby ustawić UTMy dla swojego newslettera lub ustawić Trust Effect - nasz miernik skuteczności marketing automation.

Kiedy wszystko będzie gotowe, kliknij przycisk Dodaj Trust Maila. Twoja wiadomość zostanie zapisana, a ty sam zostaniesz przeniesiony do podstawowej zakładki Trust Maila, w której wyświetlają się Twoje dotychczasowe kampanie. Wybierz tę, którą właśnie stworzyłeś i kliknij Publikuj.


Gdy to zrobisz, zobaczysz wyjściowy ekran Trust Maila i kampanię, którą właśnie stworzyłeś. Kliknij granatowy przycisk Wyślij, by uruchomić kampanię lub zaplanuj wysyłkę newslettera na inny termin.


To wszystko!


W razie jakichkolwiek problemów lub pytań, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia na support@trustisto.com. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc!

Jeśli szukasz pomysłów na scenariusze z wykorzystaniem Trust Maila, zajrzyj na naszego bloga!

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami