Double Opt-in


Double Opt-in to system podwójnej weryfikacji adresu mailowego. Wymaga on od użytkownika potwierdzenia adresu e-mail, który podał wypełniając formularz. W ten sposób sprzedawca zyskuje pewność, co do poprawności pozyskanego adresu mailowego i rzeczywistego dostępu do skrzynki osoby, która go podała. 


Przykład?

Użytkownik zapisał się na newsletter, wypełniając formularz umieszczony w pop-up’ie lub pasku informacyjnym. W ramach Double Opt-in, od razu dostanie automatyczną wiadomość z prośbą o potwierdzenie podanego maila. 

Jak to zrobić?

Double Opt-in ma zastosowanie wtedy, kiedy poprzez formularz prowadzisz zapisy do newslettera, czyli zbierasz adresy e-mail. Obecnie takie możliwości dają pop-up’y Trust Overlay oraz paski informacyjne Trust Bar


W obu przypadkach instrukcja włączenia Double Opt-in jest taka sama. 


  1. Tworząc nowy Trust Overlay/ Trust Bar z formularzem zapisu na newsletter, lub edytując już stworzony projekt, kliknij w opcję Dostosuj

  1. Przewijając w dół widok okna dostosowania Trust Overlaya/ Trust Baru znajdź opcję Formularz, a wśród nich Tryb zapisu.
  2. Wybierz opcję Double Opt-in


  1. Kliknij Zapisz, a następnie dokończ tworzenie Trust Overlay’a/ Trust Baru ustawiając wywoływacze i harmonogram jego wyświetlania. Zapisz projekt, a następnie Publikuj zmiany
  2. Gotowe!

Od teraz, zawsze kiedy użytkownik zobaczy Twój pop-up/pasek informacyjny z formularzem i uzupełni go swoim adresem e-mail, system wyśle mu automatyczną wiadomość z prośbą o potwierdzenie maila. 

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami