Jak wysłać newslettery tylko do klientów z wybranymi tagami?

Aby adresować newslettery na podstawie tagów, musisz najpierw stworzyć wybrane przez siebie oznaczenia i przypisać do wybranych klientów. Sprawdź jak to zrobić, klikając tutaj.

Wysyłka newslettera do grona klientów z wybranymi tagami jest prosta! Jak to zrobić?

Na początku stwórz wiadomość e-mail - o tym, jak to zrobić możesz przeczytać w tym poradniku. Nie ma znaczenia, czy będziesz tworzył wiadomość od zera, czy skorzystasz z gotowego szablonu.


Ważny jest jednak krok piąty kreatora Trust Maila - Targetowanie. W opcjach wysyłki jednorazowej znajdziesz opcję Tagi - zaznacz ją.


Wybranie tej opcji rozwinie wiersz, w którym należy wpisać wybrany tag, który wcześniej utworzyłeś. Komunikat na szarym tle poinformuje Cię, ile klientów z bazy zostało nim oznaczonych, a więc do ilu osób zostanie wysłany newsletter.

Nie ma takiego tagu?

Jeśli po wpisaniu wybranego tagu, system nie znajduje żadnych klientów, którzy byliby nim oznaczeni, sprawdź czy rzeczywiście został on utworzony i czy wpisujesz jego nazwę poprawnie.

Na koniec kliknij Dodaj Trust Maila i tak jak zawsze Publikuj wprowadzone zmiany. Znajdziesz się na stronie startowej Trust Maila. Spójrz na newsletter, który właśnie stworzyłeś. Kliknij granatowy przycisk Wyślij, by natychmiast uruchomić kampanię lub zaplanuj wysyłkę newslettera na inny termin.

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami