Jak targetować klientów z kampanii UTM

Ta instrukcja ma zastosowanie w targetowaniu:

  • Trust Info
  • Trust Overlay
  • Trust Bar

W Trustisto możesz oprzeć targetowanie swoich komunikatów o wiele czynników - także o określoną kampanię, która doprowadziła użytkownika do Twojego sklepu.

Zwyczajowo, kampanie internetowe oznaczane są znacznikiem UTM, widocznym w linku do strony. W ten sposób jesteśmy w stanie dokładnie wskazać źródło wizyty klienta, np. Twój newsletter, płatne kampanie albo portale takie jak Ceneo.


Najpierw przyjrzyj się linkom do Twojego sklepu, pochodzącym z wybranej kampanii. Kliknij na odnośnik, który został w niej umieszczony i poszukaj w adresie linku znaczników UTM, np. w przypadku Ceneo w linku powinno znaleźć się:

utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Następnie w Trustisto stwórz komunikat według swojego pomysłu i potrzeb. Przechodząc przez kolejne kroki edytora zatrzymaj się na Wywoływaczach. Kliknij Dodaj Wywoływacz.

Wybierz, w którym miejscu na stronie sklepu ma być widoczny komunikat, a następnie spójrz na sekcję Dodatkowe warunki. W kategorii Użytkownik znajdziesz Źródło użytkownika. Włącz ten warunek i wybierz Tagi UTM. Doprecyzuj także, czy warunek ten ma być wymagany dla wyświetlenia Twojego komunikatu, czy też ma wykluczać jego wyświetlanie użytkownikom.

Zobaczysz wówczas dodatkowe pola: Kampania, Medium oraz Źródło. W zależności od celów Twojego targetowania możesz uzupełnić wybrane z nich. Jeśli nie chcesz określać danej wartości, w jej miejscu wstaw gwiazdkę jako dowolną wartość. Gdy uzupełnisz Tagi UTM kliknij Dodaj.

Przykładowo, dla oznaczenia klientów przychodzących z Ceneo wystarczą poniższe ustawienia:

Gdy dodasz w ten sposób wybrany tag UTM, zostanie on wyświetlony poniżej.

W ten sam sposób, w tym samym wywoływaczu możesz dodać kolejny znacznik. Wówczas zapisane tagi UTM zostaną wymienione w formie listy.

Kliknij Zapisz. Jeśli chcesz, dodaj także inne wywoływacze. W kolejnych krokach możesz natomiast ustalić harmonogram wyświetlania komunikatu oraz ustawienia zaawansowane. Gdy projekt będzie gotowy Dodaj swój komunikat a następnie opublikuj zmiany na swojej stronie.

Gotowe!

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami