Czym jest i jak stworzyć Trust Bar?

Czym jest Trust Bar?

Trust Bar to nowa funkcjonalność dostępna w Trustisto, dzięki której poinformujesz swoich klientów o najważniejszych promocjach czy wydarzeniach trwających aktualnie w sklepie. 

Trust Bar od Trustisto ma kształt podłużnego paska, który możesz umieścić na górze lub na dole strony. Narzędzie jest w pełni konfigurowalne - możesz dostosować wygląd Trust Bara do szaty graficznej sklepu. Dzięki gotowym szablonom narzędzie jest intuicyjne i bardzo proste w obsłudze. Świetnie prezentuje się zarówno na desktopie, jak i na smartfonach.

Trust Bar - rodzaje, możliwości, szablony

Ważne!

Mówiąc o Trust Barach będziemy zamiennie używać określenia Top Bar

Trust Bar jest całkowicie konfigurowalnym narzędziem. Topbary mogą być tworzone w ramach poszczególnych kampanii. W Trustisto do wyboru masz cztery główne kampanie, które mają na celu:

  • Zbieranie adresów e-mail (pozyskiwanie leadów, zdobywanie nowych subskrybentów, rozdawanie kuponów);
  • Zwiększenie sprzedaży produktów (informują o promocjach, promują popularne produkty, ratują koszyki);
  • Pomaganie klientom (powitanie użytkowników na stronie, propozycja konkretnych produktów i ich rekomendacja);
  • Zbieranie feedbacku od klientów (zachęcie do kontaktu, stworzenie ankiety, zebranie informacji o kliencie).

W zależności od tego, jaki cel kampanii wybierzesz, będziesz mógł skorzystać z dedykowanego szablonu, który pomoże Ci ustawić najlepszego Top Bara. Przykłady znajdziesz poniżej:


Już wiesz, czym jest Trust Bar, zatem pora wykorzystać wiedzę w praktyce!

Jak stworzyć Trust Bar?

Aby stworzyć Trust Bar'a zaloguj się do panelu Trustisto. Wejdź w zakładkę: "Optymalizacja" > "Trust Bar" > "Dodaj topbar":


W kolejnym kroku zostaniesz poproszony o wybór typu kampanii - odpowiedz sobie na pytanie, jaki cel ma realizować Twój topbar, i zaznacz jedną z opcji. Kliknij przycisk "Dalej":


Nadaj nazwę swojemu topbarowi - nazwa będzie widoczna tylko dla Ciebie w panelu Trustisto. Ma pomóc Ci zidentyfikować konkretny scenariusz topbara. W aktywacji kampanii pozostaw domyślnie wybraną opcję "TAK: - wówczas topbar wyświetli się zaraz po publikacji na stronie Twojego sklepu.

Wybierz przycisk "Dalej" by kontynuować tworzenie topbara:

W kroku trzecim wybierz konkretny szablon. Twój topbar może odliczać czas do końca promocji, wzywać do konkretnego działani, informować o wydarzeniach, zachęcać do subskrypcji. Zaznacz interesujący Cię szablon przyciskiem myszy i przejdź "Dalej" klikając w button:


Ważne!

Możesz również wgrać własny szablon. Wówczas wybierz pole "własne".

W kroku czwartym zostaniesz poproszony o wybór pozycji topbara. Może on wyświetlać się na górze lub na dole strony. Przyklejony topbar pozostaje w miejscu podczas przewijania strony przez użytkownika. Odhaczając tę opcję, topbar będzie "podążał" za przewijającym stronę użytkownikiem. Umożliwisz zamknięcie topbara zostawiając domyślnie zaznaczoną opcję "Pokaż przycisk zamknięcia". Jego odznaczenie spowoduje, że użytkownik nie będzie miał możliwości zakmnięcia topbara z Twoim komunikatem. 

Zdecydowany? Jeżeli tak, wybierz przycisk "Dalej":


W kroku piątym dostosujesz treść i wygląd komunikatu i topbaru. Wybierz w tym celu przycisk "Dostosuj":

Teraz możesz w pełni skonfigurować szablon topbara. Wpisz tekst, jaki ma pojawić się na pasku, wybierz czcionkę, kolor oraz przekierowanie do CTA. Twój projekt będzie widoczny na górze strony. W zależności od opcji, jakie będziesz wybierał, na bieżąco możesz oglądać, jak prezentuje się Twój Trust Bar.

Jeżeli wybrałeś topbar z call to action (CTA) - koniecznie wpisz w dedykowanym polu link do strony, na którą ma kierować przycisk widniejący na topbarze.


Nie zapomnij zapisać nowo dostosowanych ustawień.

Krok szósty to dodanie wywoływaczy - tj. miejsc na stronie, na których ma wyświetlać się topbar.

Aby je określić, wybierz z listy możliwe opcje: stronę główną, stronę kategorii, stronę produktu, każdą stronę etc. Wybierz konkretny wywoływacz z listy i kliknij przycisk "Dodaj wywoływacz" aby pojawił się w sekcji "Wybrane wywoływacze". 

Ważne!

Możesz uzależnić wyświetlenie topbara od konkretnych akcji użytkownika na stronie, jak np. wysłanie formularza, próba opuszczenia strony przez użytkownika czy też procentowe przewinięcie strony! Opcji jest sporo, pamiętaj że to Ty dyktujesz tutaj warunki ;-)

Krok siódmy - ustalenie harmonogramu wyświetlenia topbara. Domyślnie jest to opcja wyłączona - wówczas topbar jest wyświetlany w sposób ciągły na stronie sklepu. Możesz jednak określić harmonogram i wyświetlać topbara tylko w wybrane dni tygodnia, weekendy, czy godziny! Super, prawda?


Możesz też wprowadzić limity w wyświetlaniu topbarów. Domyślnie ustawienia te nie mają limitów ("0") jednak możesz je ustawić - zarówno na stronę, jak i na użytkownika. Możesz też określić globalny limit wyświetleń topbara użytkownikowi w ciągu dnia. Jeżeli nie planujesz wprowadzać limitów, zostaw w polach wpisane cyfry "0" i "Zapisz" ustawienia kampanii topbara.

Na koniec - nie zapomnij opublikować topbara przyciskiem "Publikuj". Tylko wówczas będzie on mógł wyświetlać się we wskazanych przez Ciebie miejscach (wywoływaczach) na stronie sklepu:

To wszystko! Twój Trust Bar jest już gotowy i zaraz po publikacji zobaczysz go w swoim sklepie.

Pytania?

Masz problem z ustawieniem Trust Bar? Napisz do nas, pomożemy: support@trustisto.com 

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami