Jak liczymy sesje?

W tym artykule dowiesz się o tym w jaki sposób Trustisto liczy sesje na Twojej stronie.


Jak liczy Trustisto?

Każdemu użytkownikowi, który trafia na Twoją stronę, Trustisto przyporządkowuje unikany identyfikator klienta tzw. uid ( z ang. User Id) który następnie jest zapisywany w przeglądarce tego klienta w ciasteczku.

Jeśli użytkownik ma włączoną obsługę ciasteczek w przeglądarce, ten identyfikator jest zapamiętywany i od teraz każde wejście czy odsłona strony przez tego klienta jest liczona na poczet jego sesji. Niezależnie ile odsłon użytkownik wykona w danym dniu, ma on 1 sesje.

Liczba użytych identyfikatorów uid w ciągu pojedynczego dnia na twojej stronie, to liczba sesji jaką w tym dniu zliczyliśmy.

Podsumowując

  • użytkownik może mieć co najwyżej 1 sesje w ciągu dnia, niezależnie ile odsłon wykona
  • użytkownik który odwiedzi Twoją stronę w 2 różnych dniach, wygeneruje 2 sesje

Boty

Trustisto stara się wykrywać boty na Twojej stronie i nie przydzielać im identyfikatorów. Niestety nie możemy zagwarantować w 100% wykrywalności tych botów.

Wyłączona obsługa ciasteczek

Zdarza się, że niektórzy użytkownicy mają wyłączoną obsługę ciasteczek w przeglądarce, w takim wypadku, przy każdej odsłonie Twojej witryny, temu samemu użytkownikowi przydzielony zostaje nowy uid Każdy użyty identyfikator jest liczony jako nowa sesje, i w takim wypadku jeden prawdziwy użytkownik może wygenerować wiele sesji.

Różnice w stosunku do Google Analytics

Występują pewne różnice w sposobie zliczania sesji w Google Analytics oraz Trustisto

  • W GA użytkownik może w ciągu 1 dnia wygenerować kilka sesji
    • w Trustisto zawsze to jest 1 sesja
  • GA ma bardziej rozwinięty system wykrywania botów
    • Trustisto może zatem zliczać wiecej sesji niż GA
Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami