Liczba sesji - jak i gdzie ją sprawdzić?

Aby wybrać odpowiedni pakiet Trustisto - dostosowany w pełni do potrzeb Twojego sklepu - musisz określić liczbę sesji, które odbywają użytkownicy na Twojej stronie (lub stronach łaćznie) w ciągu miesiąca. Czym są sesje, jak i gdzie sprawdzisz ich liczbę, tłumaczymy poniżej. 

Czym są sesje?

Sesja (inaczej zwana również Wizytą) to grupa interakcji użytkownika, które zachodzą na Twojej stronie w danym przedziale czasu. Jedna sesja może np. obejmować kilka odsłon, zdarzeń, interakcji społecznościowych i transakcji e-commerce. Jeden użytkownik może mieć wiele sesji. Sesje te mogą mieć miejsce w tym samym dniu bądź w ciągu kilku dni, tygodni lub miesięcy. Od razu po zakończeniu jednej sesji może nastąpić kolejna (definicja: Centrum Pomocy Google Analytics).

Gdzie i jak sprawdzę liczbę sesji?

Liczbę sesji sprawdzisz w swoim panelu Google Analytcis. Poniżej instrukcja krok po kroku, jak możesz to zrobić!

Zaloguj się do swojego panelu Google Analytics. Jeżeli masz kilka domen w ramach konta, wybierz interesujący Cię sklep/stronę lub upewnij się, czy sprawdzasz dane dla właściwej strony:

Z paska menu po lewej stronie wybierz "Odbiorcy" (1) > "Przegląd" (2). W tym widoku wskaż zakres danych np. z minionego miesiąca - okres ostatnich 30 dni (3). Otrzymasz w polu "Sesje" pożądany wynik. Zaokrąglij go do pełnych tysięcy i wpisz go w wymaganym polu przy tworzeniu swojego pakietu Trustisto. 

Czy to jest odpowiedź na twoje pytanie? Dziękujemy za opinię! Wystąpił problem podczas przesyłania opinii. Spróbuj ponownie później.

Nadal potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami